grunt to posadzka
Pracowaliśmy dla:

Normy dla posadzek w magazynach VNA

 

Regały wysokiego składowania to rozwiązanie, które zapewnia maksymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej i obniżenie kosztów składowania. Niezbędnym warunkiem wydajnej i bezpiecznej pracy wózków poruszających się w wąskich alejkach jest znacznie większa równość posadzki niż w tradycyjnym magazynie.

Aby móc w pełni wykorzystać potencjał magazynu VNA (The Very Narrow Asile Warehouse) i wózków systemowych ich producenci wymagają aby posadzka spełniała określone wymagania.

Parametry posadzki zazwyczaj opisane są w jednej z poniższych norm lub wytycznych:

 

  • DIN 15185
  • VDMA
  • TR 34
  • VDI 3577

 

Pomiary alejek VNA

 

Do wykonania pomiarów równości posadzki wykorzystujemy zaawansowany technologicznie profilograf FlatFloor Profiler. Cyfrowa metoda pomiaru za pomocą sensorów o dokładności 0,1 mm jest w pełni zautomatyzowana, niezawodna i wyjątkowo precyzyjna. Gwarancję poprawności wyników uzyskujemy poprzez jednoczesne zastosowanie trzech niezależnych metod pomiarowych.

Nasze pomiary są zgodne z normami i wytycznymi (DIN 15185, TR34, VDMA), a uzyskane wyniki przedstawiane są w sposób graficzny, co ułatwia ich zrozumienie i analizę.

 

Jako jedyni w Europie mierzymy rzeczywiste wysokości punktów, które są w pełni reprodukowalne. Pozwala to na przedstawienie optymalnego rozwiązania poprawy równości torów jezdnych gwarantującego bezpieczną, efektywną i niezawodna pracę wózków VNA.

 

Wyrównywanie

 

Na efektywność procesu wyrównywania torów jezdnych bardzo duży wpływ ma zastosowanie superprecyzyjnej szlifierki FlatFloor Laser Grinder, będącej kolejnym wysoce zaawansowanym  technologicznie urządzeniem inżynierów firmy PROMIS. Pozwala ona na szlifowanie torów jezdnych z dokładnością rzędnych wysokościowych na poziomie 0,1 mm.

Proces poprawy równości posadzki przebiega w następujących etapach:

projektowanie nowych profili torów jezdnych w oparciu o dane pomiarowe

szlifowanie zawyżeń przy zastosowaniu urządzenia FlatFloor Laser Grinder

wypełnianie zaniżeń materiałami naprawczymi

wymiana lub scalenie dylatacji

 

Wózki do przeładunku towarów z wysokiego poziomu mogą jednocześnie poruszać się i podnosić ładunek. Zastosowanie technologii FlatFloor zapewnia:

sprawne i maksymalnie szybkie poruszanie się wózków

precyzyjny przeładunek towarów

bezpieczeństwo i komfort

niezawodność i stabilność pracy

przedłużoną żywotność elementów wózków (w tym kół)

 

realizacje

Współpracujemy z: